Enerji ve Raylı Sistemler

Usluel Enerji A.Ş.
Kratis Mühendislik A.Ş.
Arem Enerji A.Ş.
Akhes Enerji A.Ş.
Usluel Corporation

Telekomünikasyon

Uskom Komünikasyon A.Ş.
Uskom International LLC
Uskom Comms & Electrical Inc.
Uskom Corporation

Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırımlar

Usel Elektrik A.Ş.
Uslog Lojistik A.Ş.

Grup Şirketleri

1968 yılından dan bu yana, Usluel’in ana faaliyet alanları enerji iletim hattı, trafo merkezi, şehir şebekeleri ve elektrik dağıtım altyapısı ile raylı sistemlerin yapımı olmuştur.

Türkiye’nin 154 kV ve 380 kV’lik iletim hatları, trafo merkezleri ve dağıtım şebekelerinin yapımını üstlenen ilk şirketlerden biri olan Usluel, sektördeki tecrübesi, yetkin teknik ve idari personeli ve makine parkı ile günümüzde enerji alanında en karmaşık projeleri gerçekleştirebilecek yeterliliğe sahiptir.

Finansal istikrarı ile Türkiye’nin lider bankaları ve finansal kurumlarında itibarlı bir konumu olan Usluel Grubu Şirketleri, büyük enerji projelerini gerçekleştirebilecek finansal kaynaklara ve kredi imkanlarına sahiptir.

Uskom elektrik, petrol ve gaz ve ulaşım sektörlerinde uzmanlaşmış haberleşme, SCADA ve güvenlik sistemi çözümleri yüklenicisi, imalatçısı ve yüksek teknoloji sistem entegratörüdür.

Uskom, 4 kıtaya yayılmış projelerle dünya çapında 15’in üzerinde ülkede çözümler üretmiştir. Uskom, müşterilerine Türkiye’de 2 ofis, dünya çapında 5 şube ve birçok ortak ağ aracılığıyla hizmet vermektedir.

Kratis

  • Elektrik üretim, iletim ve dağıtım sistemleri
  • Endüstriyel sistemler için elektrik altyapısı
  • Raylı sistemler için elektrik altyapısı

alanlarında nitelikli mühendislik hizmetlerine olan ihtiyacı karşılamayı amaçlamaktadır.

Kratis, geleneksel mühendislik hizmetlerinin yanı sıra teknik proje yönetimi hizmetleri de sunmaktadır.

Usel, Usluel Grubu’nun emlak geliştirme ve ticari ve konut kompleksleri yapımı konularında faaliyet gösteren şirketidir.

Usel özel müşteriler için Ankara’da yüzlerce lüks konut ve Polonya’da ofis ve ticari kompleks projesinin birinci etabı da dahil olmak üzere birçok başarılı projeyi tamamlamıştır.

Usluel Grubu’nun bağımsız enerji üreticisi şirketi olan Arem, yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretmek amacıyla kurulmuştur.

Usluel Grubu enerji sektöründeki tecrübesi, yetkin teknik ve idari personeli ve güçlü mali kaynakları ile, enerji santralleri tasarımı, inşaatı, montajı, test ve devreye alınması ve işletmesi konularında anahtar teslimi hizmet vermektedir.

Uslog Ankara Esenboğa Havalimanı bitişiğindeki 17.000 m2 kapalı ve 45.000 m2 açık alanı ile, büyük enerji ve raylı sistem projelerinde ekipman etaplama (staging), depolama, ve montaj hizmetleri vermektedir.